تولد دوباره سی‌جی‌نیشن: روایت راهی پر فراز و نشیب

دقایقی توامان با مکث و تفکر...
برای شروع نوشتن جملاتی که سختی مسیر را بتواند بیان کند...
بهتر است با کلمه عشق شروع کنم. عشق به CG و دوست‌داران این رشته؛
شاید به جرات بتوانم بگویم که اصلی‌ترین و مهم‌ترین رسالت من در طول این سال‌ها ساخت و توسعه یک پلتفرم استاندارد و پویا برای هم‌میهنان عزیزم بوده است. محفلی که همواره بتواند علاوه بر پویایی و بروز بودن، پاتوقی مفید برای دوست‌داران این رشته باشد.
تولد دوباره سی‌جی‌نیشن
بدون اغراق طی سال‌ها تلاش پی در پی برای توسعه سی‌جی‌نیشن با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده‌ایم. از مواجهه با بن‌بست‌های فنی متعدد تا بدقولی و عدم تعهد توسعه‌دهندگان مختلفی که غالبا دلسوز واقعی پروژه نبوده و ما را در نیمه راه تنها میگذاشتند، تنها برخی از چالش‌هایی بود که گریبان سی‌جی‌نیشن را برای رشد و بروز‌رسانی میگرفت.
اما عشق به CG و علاقه به هنرجویان و هنرمندان این رشته که در سرزمین مهجورم ایران، حمایتی که شایسته آن هستند را دریافت نکرده‌اند، بهانه خوبی بود و از من مرد قوی‌تری ساخت که در این مسیر کفشی آهنین پوشیده و سکان این کشتی را رها نکنم و بعد از گذشت چند سال به ترکیب درستی از رفقایی دلسوز و باسواد برای توسعه پلتفرم CGNATION برسم.

حالا من و تیمم نسخه جدیدی از سی‌جی‌نیشن را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانیم با نمایی جدید و قابلیت‌های جذاب و همگام با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا از لحاظ فنی و بصری، آن را برای شما رونمایی کنیم.

لازم است یادآوری کنم، همانطور که خیلی از شما عزیزان در جریان هستید، جرقه فعالیت سی‌جی‌نیشن پس از خبر تعطیلی وبسایت CGART.IR که اولین و قدیمی‌ترین گالری هنرهای دیجیتال در ایران بود، زده شد.
ایجاد گروه‌های تلگرامی مختلف و شروع مسابقات در فضای دوستانه همراه با جوایز، در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ در واقع پیکره اصلی سی‌جی‌نیشن را ساخت و دوستان زیادی را "با هم" و "به ما" آشنا کرد.
پس از آن همکاری با مدرسین کاربلد و متخصص، برای تولید محتواهای آموزشی قدم بعدی ما برای خدمت‌رسانی به فعالان این حوزه بود که البته در حال حاضر اکثر این عزیزان متاسفانه یا خوشبختانه خارج از ایران مشغول به کار هستند.
رسالت سی‌جی‌نیشن به همینجا ختم نشد. در اردیبهشت ۹۸ شروع به واردات قلم‌های دیجیتال برند ایکس‌پی‌پن کرده و پس از مدت کوتاهی با استقبال خیلی خوبی از سمت مخاطبین روبرو شدیم. به پشتوانه همین استقبال، توانستیم از طرف کمپانی سازنده، نمایندگی رسمی این برند را دریافت کرده و به عنوان پرفروش‌ترین نماینده ایران از سمت کمپانی معرفی شویم.
در واقع هدف ابتدایی ما از ورود به حوزه فروش قلم‌های دیجیتال به این دلیل بود که بتوانیم برای ادامه راه، سوخت کافی برای توسعه و پویا کردن این پلتفرم را داشته باشیم و اکنون یکی از شاخه‌های اصلی سی‌جی‌نیشن فعالیت و پشتیبانی تخصصی ما در این بخش شده‌است.

حال که گذشته‌ها گذشته، بهتر است از آینده بگویم. به هر حال از دید ما هم‌اکنون CGNation در ابتدای راه است و اهداف مهم‌تری در سر دارد و این تمام آن چیزی نیست که باید باشد. وبسایت سی‌جی‌نیشن نسخه جدید خود را امروز رونمایی کرده تا با شما این مسیر سخت ولی ارزشمند و لذت‌بخش را ادامه دهد و بدیهی‌ است که این مهم بدون حمایت، اعتماد و عشق شما امکان‌پذیر نبوده، نیست و نخواهد بود.
خبرهای خوبی برای شما خواهیم داشت و این تازه اول ماجرای ما و شماست. به امید روزهای درخشان برای جامعه هنرهای دیجیتال ایران عزیزمان
هادی سیدی
خرداد ۱۴۰۳
نظرات